Dilkent Online Sınav Merkezi Girişi

YETİŞKİN GRUPLAR

Yetişkin gruplarımızda her bir seviyeye ait kurlarımız 120 ders saatinden oluşmaktadır.

Starter – A1

İngilizce öğrenmeye neredeyse sıfırdan başlayacak olan öğrencilerimizin yer alacağı seviyedir. Bu seviyenin tamamlanması sonucu basit seviyede sohbetlere katılabilir, makul sayıda kelime bilgisine sahip olabilir ve gündelik ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde işlenen derslerimizde İngilizce eğitiminize en başından özgüvenle başlayacaksınız.

Elementary – A2

Yabancı dile hakimiyette temel seviyeyi tamamlama aşamasıdır. Bu aşamada alacağınız eğitim ile gündelik hayata dair daha aktif faaliyetlerinizi (alış veriş, sipariş, adres tarifi, tanışma, basit sohbetler vb.) temel düzeyde olmak üzere gerçekleştirebilirsiniz.

Pre-Intermediate – B1

Her ne kadar kelime anlamı olarak “orta seviye öncesi” anlamına gelse de, öğrencilerimiz orta seviyeye geçiş aşamasını bu kur içerisinde tamamlayıp, orta seviye İngilizce eğitimlerine bu aşamada başlarlar. Gündelik hayata dair yapılan tüm konuşmaları basitçe anlayabilir ve iletişim kurabilirler. Bununla birlikte telefon ile görüşme sağlamak kolaylaşır. Özel veya iş ile ilgili yüzeysel yazışmalar yapılabilir. Yapılan sohbetlerde anlatılmak istenilen konuyla ilgili çok daha fazla kelime kullanılabildiği ve anlamanın kolaylaştığı gözlemlenir. İngilizce dilinde faaliyet gösteren bir işte uzmanlık gerektirmeyen veya basit pozisyonlarda çalışmalar yapılabilir. Kursumuzda bu seviyedeki dersler, ek olarak özel konuşma dersleriyle desteklenmektedir.

Intermediate – B2

Akıcı konuşmanın ilk evresidir. Bu seviyede ve devamında İngilizce eğitimini bırakmayan ve devam eden öğrenciler artık üst seviye İngilizceye hakim olma yolundadırlar. Önceki seviyelerde edinilen birikimlerin üzerine, kısa sunumlar ve profesyonel konularda kısa konuşmalar yapılabilmektedir. Günlük hayatta kullanılan temel kelimlerden çok faha fazlası bu seviyede edinilir. Kelime bilgisini geliştirmiş olmasına bağlı olarak birçok konuda serbest sözlü sohbetler ve yazışmalar yapılabilir. İngilizce dilinde faaliyet gösteren bir işte uzmanlık gerektiren bir pozisyonda dahi, İngilizce dili makul düzeyde kullanılarak çalışılabilir. (Her mesleğin kendine özgü teknik İngilizce kullanımı farklılık göstermektedir. Bu sebeple burada bahsedilen İngilizce yeterliliği; sizden hizmet alan kişiler, müşteriler veya iş parterlerinizle karşılıklı olarak genel hatlarıyla işlerinizi yürütebileceğiniz yeterliliktir.) Kursumuzda bu seviyedeki dersler, ek olarak özel konuşma dersleriyle desteklenmektedir.

Upper Intermediate –C1

Önceki seviyeleri tamamlamış öğrenciler, artık gönül rahatlığıyla “Ben İngilizce biliyorum.” diyebilirler. Zira önceki kurlarımızda olduğu gibi bu kurda da ek konuşma derslerimizle birlikte bildiklerinizi rahatlıkla dile getirebilecek özgüvene sahip olacaksınız. Bu seviyeye ulaşan ve tamamlayan öğrencilerimiz artık rahatlıkla İngilizce dilinde yayınlanan gazete okuyabilir, dizi-film seyredebilir ve detay barındıran diyalogları gerek anlama gerekse de konuşma bakımından başarıyla gerçekleştirebilirler. Akademik yazışmaların ve konuşmaların büyük bir çoğunluğunu anlayabilirler, İngilizce akademik çalışma yapabilirler. İngilizce dilinde faaliyet gösteren bir işte uzmanlık gerektiren bir pozisyonda dahi, İngilizce dili ileri düzeyde kullanılarak çalışılabilir. (Her mesleğin kendine özgü teknik İngilizce kullanımı farklılık göstermektedir. Bu sebeple burada bahsedilen İngilizce yeterliliği; sizden hizmet alan kişiler, müşteriler veya iş parterlerinizle karşılıklı olarak genel hatlarıyla işlerinizi yürütebileceğiniz yeterliliktir.)

Advanced – C2

Önceki seviyelerde sahip olunan tüm birikimlerin üzerine İngilizce dilinin gerek gramer yapısı gerekse de geniş kelime haznesi bakımından neredeyse tüm kural ve bütünlüğüne öğrencilerimiz bu seviyede hakim olurlar. Ana dili İngilizce olan kişilerle akıcı diyaloglara girebilir, sanat, tarih, politika, bilim vb. birçok ana başlık altında konuşmalar ve yazışmalar yapabilecek birikime sahip olunan seviyedir. İngilizce dilinde faaliyet gösteren bir işte aktif rol alabilir, İngilizce dilini hemen her platformda ileri düzeyde kullanabilir. (Her mesleğin kendine özgü teknik İngilizce kullanımı farklılık göstermektedir. Bu sebeple burada bahsedilen İngilizce yeterliliği; sizden hizmet alan kişiler, müşteriler veya iş parterlerinizle karşılıklı olarak genel hatlarıyla işlerinizi yürütebileceğiniz yeterliliktir.)

YETİŞKİN GRUPLARI DERS SAATLERİ

GRUP TÜRÜ
BİREBİR SÜRESİ
SINIF SÜRESİ
Starter
60
120
Elementary
60
120
Pre-Intermediate
60
120
Upper-Intermediate
60
120
Advanced
60
120

Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’na kayıtlı resmi bir kurs olup, her seviye sonunda öğrencilerimize başarıyla tamamladıkları seviyenin Sertifikası takdim edilir.

İngilizce Sınıftan Kareler