Dilkent Online Sınav Merkezi Girişi

ÇOCUK GRUPLARI

4-6 Yaş Grubu (İlkokul 1. Sınıf Dahil)

Bilimsel araştırmalara göstermektedir ki, yaklaşık 6 yaşına kadar olan bir çocuğun yabancı bir dili öğrenmesi, çocuğa anadilinin öğretilmesi ile aynı yapıda gerçekleştirilmelidir. Çocuklar kendilerini yabancı bir dili duyup uygulayabilecekleri bir ortamda bulunabilirlerse dil yapılarını ayırt edebilir ve tanıyabilirler. Bu nedenle kurslarımızda çocuklarımıza, onların oyunlarda aktif olmaları, kolay iletişim kurmaları, farklı rol ve durumlarda değer yaratabilmeleri için doğal bir ortam sağlamaya çalışıyoruz. En küçük öğrenciler (1. sınıflar) için Almanca öğrenmek tamamen oyunlaştırma yaklaşımı ile gerçekleştirilmektedir. Birçok bilgi kartı, anıt ve tiyatro bebekleri benzeri oyuncakların yardımıyla, çocukları Alman diliyle tanıştırır, dilin melodisine ve sesine alıştırmaktayız. Böylelikle çocuklarımız oynarken ve eğlenirken temel kelimeleri öğrenirler. Spielerisch Deutsch lernen sistemini sayesinde okuryazarlığa geçilen bu dönemde çocuklarımızı birçok şarkı ve melodi ile Almanca’nın bir sonraki seviyesine hazırlıyoruz. Eğitim, haftada 2 saat olarak uygulanmaktadır.

7-10 Yaş Grubu (İlkokul Grubu)

2, 3, 4 ve 5. sınıftaki öğrenciler en yeni ve en ilginç Mini DaF eğitim sistemlerinden biri ile eğitim görmektedirler. Alman dili ile ilk karşılaşmalarında çocuklarımız önce bir dil duygusu geliştirmeli ve bunu tüm duyuları ile hissetmelidirler. Bu aşamada çocukların Almanca'yı akıcı ve doğru bir şekilde konuşmaya başlayabilmeleri için iyi temeller atabilmek çok önemlidir. Çok fazla egzersiz, rol yapma oyunları ve yaratıcı görevlerle, öğrenciler yeni kelimeler öğrenir ve öğrendiklerini güçlendirebilirler. Eğitim, haftada 4 saat olarak uygulanmaktadır.

11-13 Yaş Grubu (Ortaokul Grubu)

Bu yaş grubunun amacı tüm temel dil becerilerini geliştirmektir: okuduğunu anlama, dinlediğini anlama, yazma ve konuşma. Öğrenciler daha büyük bir kelime hazinesine sahiptirler, aşamalar halinde temel gramer yapıları hakkında bilgi sahibi olurlar. Sertifika sınavlarını geçmeye hazırlık da sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Eğitim, haftada 4 saat olarak uygulanmaktadır.

14-17 Yaş Grubu (Lise Grubu)

Bu grupta lise öğrencilerini, Almanca dil sertifikasyon sınavlarına, yani GOETHE ve Test DaF sınavlarına hazırlanmayı amaçlayan köklü programlar üzerinde çalışılmaktadır.• Eğitim, haftada 4 saat olarak uygulanmaktadır.

ÇOCUK GRUPLARI DERS SAATLERİ

GRUP TÜRÜ
BİREBİR DERS SAATİ
SINIF DERS SAATİ
4-6 Yaş Grubu (İlkokul 1. Sınıf Dahil)
36 Saat
36 saat (max. 4 Kişi)
7-10 Yaş Grubu (İlkokul Grubu)
36 Saat
48 saat (max. 8 kişi)
11-13 Yaş Grubu (Ortaokul Grubu)
36 Saat
48 saat (max. 8 kişi)
14-17 Yaş Grubu (Lise Grubu)
36 Saat
72 saat (max. 8 kişi)

Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’na kayıtlı resmi bir kurs olup, her seviye sonunda öğrencilerimize başarıyla tamamladıkları seviyenin Sertifikası takdim edilir.

İngilizce Sınıftan Kareler